Çapraz Mesajlaşma Dönemi Başlıyor!

Sahip olduğu sosyal ağlar arasında çapraz paylaşım stratejisine sahip olan Facebook’un gündeminde Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamaları arasında çapraz mesajlaşmayı aktif hale getirmek var.

Facebook; Messenger, Instagram ve WhatsApp’ta geçerli olacak bir alt yapı oluşturarak bu uygulamalardan sadece birini kullanan kullanıcıların bile, Facebook sistemindeki diğer kullanıcılar ile iletişim kurabilmesini sağlayacak. Bu sistem içersinde kullanıcılar uçtan uca şifreleme ile mesajlaşabilecek. Çapraz mesajlaşma sistemi yayına alındığında her bir uygulama tek başına kullanılmaya devam edebilecek.

Bu sistemin ana uygulama olarak hayata geçirilmesi ise an meselesi. Çapraz mesajlaşma sisteminde ana platformun büyüme hızı düşerken, Facebook’un reklam platformu olarak değerlendirebileceği yeni bir alan ortaya çıkıyor. Çapraz mesajlaşma özelliğinin, Facebook’u, Google mesajlaşma servisleri ve Apple iMessage ile rekabete sokacağı ihtimali varken, sahip olduğu uygulamalar arasında etkileşimin artacağı düşüncesinde olan Facebook’un bu sistemi ne zaman hayata geçireceği ise merak konusu!