Instagram’da Başarılı Bir Profil Yönetmenin 7 Sırrı!

Instagram’da güçlü bir profil sahibi olmakla alakalı öneriler silsilesi sizin de karşınıza çıkıyor değil mi? Şimdi o çok beğendiğiniz Instagram’ın basit ama etkili ipuçlarını konuşalım!

-İsminizi arama sonuçlarında daha görünür hale getirmek, Instagram’da ön plana çıkmak için atmanız gereken ilk adım. Hangi sebeple bu hesabı oluşturduysanız,profil bilgilerinize mutlaka o meslek grubunu / ilgi alanını eklemeyi unutmayın. Kullanıcılar isim olarak sizi / markanızı aratmasa dahi, işinizle alakalı aramalar yaptıklarında sizinle karşılaşabilirler.

-Paylaşacağınız fotoğraflara eklenecek Hashtag’lerin görünürlüğünüz açısından ne kadar değerli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ama Hashtag’lerin gönderi altına eklediğiniz spot metnin etkisini yok etmesi maalesef kaçınılmaz oluyor. Gönderinizin imajını yok etmemek adına, Hashtaglerinizi paylaştığınız gönderiye yorum olarak eklemeyi deneyin!

-Instagram’ın en sevdiği şey, alaka düzeyi! Instagram’da paylaştığınız gönderiye eklediğiniz en alakalı Hashtag’e girin ve paylaşım yaptığınız ilk yarım saat içinde o Hashtag ile paylaşılmış gönderileri beğenin. Konu ile alakalı olduğunuzu anlayan Instagram algoritması, paylaşımınızı daha görünür kılmaya programlanacak, hem de fotoğrafını beğendiğiniz kişiler konu ile alakalı olduğu için beğeninize karşılık vereceklerdir.

-Gönderilerinize alaka düzeyi yüksek olan çok takipçili hesapları etiketlemek, en az Hashtagler kadar Instagram’da görünürlüğünüzü arttıran bir seçenek. Ama gönderinizi karmaşıklaştıracak kadar çok hesap etiketlemek sizi biraz çaresiz gösterebilir. Bu durumdan kurtulmak için tüm etiketlemelerinizi aynı noktaya ve üst üste yapın. Toplu bir görüntü kimsenin gözünü rahatsız etmeyecektir!

Instagram Story kısmında çok beğendiğiniz bir fotoğraf paylaşıp üstüne bir açıklama yazmak istiyorsunuz ama fotoğrafın renkleri ile uyumlu bir yazı rengi bulamadınız mı? Merak etmeyin, Instagram’ın sunduğu 27 renk seçeneği tek şansınız değil! Fotoğraf içinden en beğendiğiniz rengin üstüne gelerek, yazı renginizi o renge dönüştürebilir ve paylaşım içinde ahenk yakalayabilirsiniz!

-Instagram Story’lerinizde ne kadar çok hashtag paylaşırsanız, o kadar fark edilir hale gelirsiniz. Ama paylaşacağı Story’de onlarca Hashtag bulundurmak kimse için istenilen bir görüntü doğurmaz. Sizin için önerimiz ise şu olacak ; Hashtaglerinizi oluşturduktan sonra, bir önceki maddede belirttiğimiz renklendirme özelliği ile paylaşacağınız fotoğrafta yer alan rengin aynısını seçin ve Hashtag’lerinizi tam da o rengin üstüne getirerek bir bukalemun gibi onları görünmez hale getirin!

-Instagram’da canlı yayın yaparken Influencer’ların ön kameradan arka kameraya nasıl bu kadar çabuk geçebildiğini siz de merak ettiniz değil mi? Instagram canlı yayınlarında tam bir profesyonel olmak için ekran değişikliği yaparken olabildiğince hızlı bir şekilde ekrana çift tıklayın. Unutmayın, ne kadar hızlı o kadar iyi!