Instagram Business

Bir işletme sahibiyseniz, günümüz dünyasında varlığınızı kanıtlamak adına dijital mecralarda yer almanız bir öncelik haline geldi.
Uluslararası sosyal medya platformu Instagram, işletme sahiplerine @instagramforbusiness yani Instagram işletme hesabı ayrıcalığını sunuyor. Bu özellik sayesinde markanız için oluşturduğunuz hesapta gerçekleşen haftalık profil ziyaretleri, etkileşimler, hesabı ziyaret edenlerin ortalama yaş aralığı ve konumları gibi istatistiksel verileri inceleyebilirsiniz.Bu arada, Insights aracı, markanıza Instagram’da yaptıklarının işe yarayıp yaramadığını kontrol edebileceği birtakım ölçü bilimleri kullanmayı da sağlıyor.

Ayrıca markanız için Instagram ve Facebook reklam verme özelliği de sunan işletme hesapları, dijital mecralarda doğru hedef kitleye ulaşmanızın en kestirme yolu. The Promote özelliği, şirketlere verimli çalışan ve reklam şeklinde yeni müşterilere ana şirket Facebook’un hedef ve ölçüm araçlarını kullanarak ulaşabilecekleri paylaşımların tanıtımını yapma olanağını veriyor.Çalışma saatleri, konum ve iletişim bilgileri de ekleyebildiğiniz işletme hesaplarını, markanızın bir şubesi olarak düşünebilirsiniz.

Instagram EMEA’nın marka gelişim başı olan Amy Cole, “Bu platformu kullanarak büyüyen ne kadar çok şirketin olduğunu görmek inanılmaz,” diyerek, “Instagram’ın onlar için daha iyi çalışmasını istiyoruz, bu nedenle karşılaştıkları zorlukları ve hangi araçlara ihtiyaç duyduklarını anlayabilmek için onların geri dönüşümünü dikkatle dinledik,” diye de ekliyor.