İşletmeler için Sosyal Medya Trendleri

Sosyal medya artık küçük, büyük, orta ölçekli tüm firmalar için olmazsa olmaz… Firmaların, ürün tanıtımı yapmak, marka bilinirliğini güçlendirmek, satış ve duyuru yapmak gibi farklı amaçlarla sosyal medya da varolma zorunluluğu yadsınamaz bir gerçek… Firmaların özellikle sektörüne ait sosyal ağları aktif bir şekilde kullanması son derece önemlidir.

Özellikle ülkemizdeki kullanım oranına bakacak olursak; Facebook, Twitter, Linkedın, Instagram ve Pinterest hesabı kullanmamak takipçilerimizi sosyal ağlarda kaybetmemize sebep olacaktır.  2016 sosyal medya trendi hashtag kullanmak ve blog’larda bolca içerik paylaşımı ile takipçilerimize sürekli yeni bilgiler sunmaktır. Sektörünüze uygun içeriklerle takipçilerinize sürekli yeni ve güncel içerikler sunun. Böylelikle markanızı sosyal ağlarda güçlendirebilirsiniz. 2016 için trend ağların en güçlüsü son dönemde Instagram ve Snapchat. Instagram, bolca görsel paylaşımları ve hashtag özellikleri ile kullanıcıların vazgeçilmezi oluyor. Özellikle işletmeler sektörleri ile ilgili hashtag’lerle  ilgili kullanıcılara ulaşabiliyor.

Snapchat ise anlık videolar ve çekimlerle yeni nesil pazarlama araçlarından sadece bitanesi… Dönemsel aralıklarla gelişen trendleri yakalayan hiçbir marka çağın gerisinde kalmayacaktır.