Nedir Bu Mannequin Challenge Akımı?

Son zamanlarda hepimizin sıkça gördüğü Mannequin Challenge videoları nedir, nereden geliyor diye merak ediyorsanız işte bu yazımızda detayları bulabilirsiniz…
Sosyal medya da birçok ünlü markanın da Mannequin Challenge akımına dahil olması konuya olan merakı daha da arttırdı. Özellikle hareket İngiliz golcü Jamie Vardy tarafından gol sevinci olarak yapılınca yeniden gündemde çok konuşulmaya başladı. Mannequin Challenge akımının anlamı zamanın donup kalması ve hareketsizlik… Bu trend olan akımın uygulamasında ise ortalıktaki herkes hareketsiz dururken bir kişi de onları videoya çekiyor. Ortamda hareketsiz duran herkese yakın olacak bir açıdan video çekimiyle bu akım uygulanmış oluyor. Instagram’da #mannequinchallenge etiketi ile toplam 1.399.848 adet video paylaşımı yapıldı. Tabi ki bu akımın diğer etiket varyasyonları hariç!
Sosyal medyada zaman zaman bazı akımlar uzunca bir süre çok konuşulur çok paylaşılır. Mannequin Challenge da son dönemin en trend akımlarından biri oldu. Ve en son Türk Hava Yolları da bu akıma dikkat çekmek resmi Facebook sayfasında video paylaşımı yaptı.